Ευχαριστώ Χάρη για την ταχύτατη απάντηση σου.Γενικά στην πολεοδομία που ρώτησα δύο υπαλλήλους μου το παν με απόλυτη σιγουριά και ότι θα μου έδιναν βεβαίωση κύριας χρήσης αν την έδινε η πολεοδομία ακόμα.Απλά αγχώνομαι κατά πόσο φέρω ευθύνη στο αν χρειάζεται αλλαγή χρήσης αποτυπώνοντας το σχέδιο για το υγειονομικό και βάζοντας πάνω τη βεβαίωση μηχανικού που ζητάνε εκει για την κύρια χρήση.

Από όσο διάβασα σύμφωνα με μια απόφαση του 2004 χρειάζεται μία θέση στάθμευσης για κάθε 60 ή 80 τ.μ. οπότε μου έβγαινε κάτω από 0.5 άρα δεν απιτείτο ενώ αφαιρείς και αυτή που χρειαζόταν η προηγούμενη χρήση και άρα μάλλον δεν χρειάζεται εδώ.

Συμφωνώ για τις εγκαταστάσεις στο wc αν όμως με χωράει να κάνω τον προθάλαμο βάζοντας το νιπτήρα και τη λεκάνη στη ίδια θέση όπως και το θερμοσίφωνα τότε η μόνη αλλαγή στην εγκατάσταση μου είναι μία γραμμή για το λουστήρα που θα βρίσκεται ακριβώς έξω από το wc.Λόγω ελάχιστης εμπειρίας...δεν ξέρω κατά πόσο υπερβάλλω....Ωστόσο και στη περίπτωση που το wc μείνει περίπου στην ίδια θέση και βάλω κοντάτο λουστήρα δεν καλύπτομαι από το νοκ άρθρο 4 παρ3. που λέει ότι για <<Συντήρηση,επισκευή ή διασκευή εγκαταστάσεων και αγωγών κτιρίων>> θέλω γνωστοποίηση και όχι άδεια...;;;;
Όσον αφορά τις όψεις..απλά η πόρτα είναι λίγο πιο δεξιά και ανοίγει από την δεξιά μεριά αντι για την αριστερή ... τα σχέδια της άδειας είναι παλιά και δεν αναφέρουν καν διαστάσεις...¨Αλλη αλλαγή δεν έχω στις όψεις.Αποτελεί αυτό παράβαση;

Και πάλι ευχαριστώ που ασχολήθηκες...!!!